Prázdninové TBR

19. srpna 2018 v 20:55 | Mona |  Chystám se číst - TBR

Aneb nestíhám!

Ačkoliv se mi skutečnost, že prázdniny jsou již skoro u konce a já jsem doslova nestihla nic z toho, co jsem si plánovala, zrovna nelíbí, alespoň jsem se na poslední chvíli rozhodla to napravit. Vím, že jsem psala, že bych chtěla na tomto blogu co nejvíce omezit tyto TBR, ale v tomto momentě je to jediné, co mě přiměje zvednout zadek a začít něco dělat.

Celé prázdniny jsem oddala psaní. Sice jsem napsala skoro patnáct tisíc slov, ale mé dušování, že se začnu připravovat na maturitu hned začátkem srpna, nevyšlo. Stejně tak s plánem, že si řidičský průkaz začnu dělat během prázdnin… Ehm, pro pořádek; začínám tento týden. *nervózní smích* Prokrastinace a můj líný zadek je zabijácká kombinace.
A co tedy budu dohánět? Začnu tím méně příjemným; několika knížkami, které buď budu poslouchat jako audioknihu, nebo číst v elektronické podobě. Počínaje Bílou nemocí a R.U.R od Karla Čapka. Následně Proměnou od Franze Kafky a Malým princem od Antoine de Saint Exupéry. Chtěla bych vám k tomu říct víc, ale… já to číst nechci, to je ten problém.

Jako vynahrazení mého utrpení (sarkasmus alert!) jsem si však vybrala další tři knihy, které rozhodně nestihnu přečíst, ale pocit, že na mě čeká něco, co si budu užívat, mě celkem hřeje na duši.

Jako první bych chtěla dočíst Dvůr křídel a zmaru od Sarah J. Maas. Druhý díl této série pojmenovaný jako Dvůr mlhy a hněvu jsem měla rozečtenou několik měsíců, ale jelikož to byla právě jedna z knih, která mě tak trochu hodila do vod čtenářského slumpu, k dokončení jsem se moc neměla. Ale právě o prázdninách jsem se do toho konečně pustila a musím říct, že i když tato kniha má obrovské vady, které mi už místy lezly na nervy, a nemohla jsem vystát některé změny, jež autorka vytvořila jen kvůli "shipování", se mi příběh stále líbil.

Asi si k tomu budete muset utvořit svůj vlastní názor. Já ho mám, ale zase, číst tuto autorku nepřestanu. Na to je její psaní až moc dobré a má láska k ní moc velká. Nejspíše to vůbec nedává smysl, ale tak co už. *heh* říct, že i když tato kniha má obrovské vady, které mi už místy lezly na nervy, a nemohla jsem vystát některé změny, jež autorka vytvořila jen kvůli "shipování", mi příběh neskutečně zhnusily. Nemusím říkat, že Sarah píše neuvěřitelně. Já její styl zbožňuji. Její popisy byly stvořeny pro fantasy žánr, ale všimla jsem si, že s postupem času a náborem většího zástupu fanoušků se noří do některých situací, do kterých by na začátku například ani nevkročila. Například popisy sexuálních aktů. Hodně, hodně podrobné popisy. Ano, jednou jsem to byla schopná překousnout, ale když se ten samý moment opakoval každých 20 stránek, už mě to vyvádělo z míry a dokázalo mě to krásně popudit. Vím, že Dvůr je spíše pro dospělé čtenáře (což já jsem), ale pokud si dobře pamatuji, podobné narážky se začínaly ukazovat i v její druhé fantasy sérii Skleněný trůn, který je young adult. Celkově si jsou tyto dvě knihy hodně podobné, většinou v malých detailech, kterých si možná ani nevšimnete, no rozhodně tam jsou. Jen tak pro nic za nic se neříká, že by se autor měl věnovat jen jedné knize a když Maas napíše za jeden rok dvě knihy, jež čítají něco kolem šesti set, někdy i sedm set stránek je jasné, že se něco časem pokazí.

(Kdyby to někoho zajímalo, druhému dílu této série jsem dala na Goodreads čtyři hvězdičky.)

Jako další knihu jsem si vybrala Harry Potter a princ dvojí krve od J.K. Rowling. Myslím, že tuto knihu a celou sérii Harry Potter nemusím dlouze představovat. Aby bylo jasno, osobně jsem nebyla zrovna dítě, jež vyrůstalo na těchto knihách. Jako malá jsem měla hodně, hodně špatný vztah ke čtení. Tuto nechuť jsem měla hodně spojenou s učením se číst a... celkově to s mou dyslexií nebylo zrovna dobré období. Takže ne, nestydím se za to, že jsem Harryho ještě nedočetla, protože teď si ty knihy alespoň můžu přečíst s čistým štítem a pořádně si to vychutnat. A to doslova, protože se mi stejnojmenné filmy nelíbí, takže jen slepě tápu, co mě v každém díle čeká.

A jelikož jsem nedávno viděla film Fantastická zvířata a kde je najít (po dlouhém, dlouhém váhání), postihla mě menší HP mánie.

Další a to už vím, že přečíst nestihnu, ale pořád mám menší naději, je Ódinovo dítě od Siri Pettersen. Nejsem si jistá, jestli jsem o této knize zde už mluvila, ale její děj by se měl křížit s norskou mytologií, které jsem nedávno naprosto propadla a sama se trápím s myšlenkou napsat příběh z pohledu Vikingů a jejich života. A také jsem na ni slyšela obrovskou chválu, takže pokud se mi ji podaří přečíst, budu neuvěřitelně ráda!Takže, tohle jsou mé resty. A co vy a vaše prázdninová četba? Klidně se pochvalte do komentářů!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama