Mých top 10 nejoblíbenějších seriálů

30. srpna 2018 v 19:53 | Mona |  To jsem já

Jelikož připravuji velký článek, co se grafiky a celého mého progresu za dva roky týče, rozhodla jsem se, že se uchýlím k článku, který mi nezabere zase tolik času, přemýšlení, dohledávání a podobně, ale může napomoci vám ve chvílích nudy. A pokud jste podobný prokrastinátor jako já, jsem si jistá, že vám tento článek přijde k dobru (nebo zlu).

Jedná se o menší sérii a přemýšlela jsem, že bych mohla něco podobného udělat i co se knih týče, ale pokud se vám to nebude zrovna zamlouvat, nejspíše od toho odstoupím, jelikož se až moc začínám podobá těm youtuberům, kteří už neví co natáčet, ale nechtějí pohřbít svůj účet. Já to akorát přenesla do formy blogu.Jáosobně jsem osoba hodně úzkostná, takže pokud nemusím vycházet z domu a stýkat se s ostatními lidmi, jsem spokojená. Jak jistě víte, miluji čtení, psaní a celkově všechno, co se kolem kreativní tvorby točí, ale co možná nevíte je, že chorobně miluji seriály. Jsem schopná u nich prosedět celý den, celý víkend, a sice se za to stydím, ale valnou většinu prázdninových nocí jsem strávila právě u seriálů. Sociální úzkost je reálná!

Takže jsem si řekla, že by nebylo od věci shrnout mých deset nejoblíbenějších seriálů, doporučit vám pár z nich a celkově se připravit na začátek školního roku, který bude velice hektický, na lehčí notě.

Když jsem však celý seznam sepisovala, zjistila jsem, že mám fakt problém, který pravděpodobně zničil celý smysl tohoto článku. Jelikož se jedná o všechny mé oblíbence a každý z nich má něco do sebe, bylo pro mě naprosto nepřípustné je seřadit od toho nejméně oblíbeného k tomu nadřazenému seriálu. Takže jsem je rozhodla seřadit tak, že od desítky po šestku jsou to seriály, které doporučuji, a od pětky po jedničku to jsou seriály, které jsou "nutností vidět" (berte to s rezervou, prosím).

Avšak vůbec to neznamená, že mám některé víc ráda než ty ostatní. Spíše se to bude odrážet od stylu seriálu a oblíbenosti i mimo fanoušky. Což je to nejdůležitější, pokud začínáte nový seriál.

Také neříkám, že tohle jsou úplně nejlepší seriály, které můžete najít. Ne, prosím, každý máme jiný vkus a každý se chce dívat na něco jiného. Tohle jsou jen mí oblíbenci, které bych chtěla šířit dál do podvědomí jiných nadšenců. Nejsem odporník, jak říkám, jen bláznivý fanoušek. Nikomu nic nenutím, a pokud máte na nějakou show svůj vlastní názor, který je v rozporu s tím mým, klidně mi ho napište do komentářů. Moc ráda si přečtu vaše názory!

Now… Allons-y!


MÝCH 10 NEJOBLÍBENĚJŠÍCH SERIÁLŮ

10. Jako první začnu seriálem, který by se dal spíše řadit do oddechovek, nad kterými nemusíte přemýšlet, zasmějete se u toho (já se většinou u seriálů moc nesměji, ale tady jsem se popadala za břicho), zahřeje vás to u srdce a donutí si postavy mile zamilovat. Misfits! V češtině Misfits: Zmetci.

Tohle je ten seriál, od kterého jsem se nemohla odtrhnout a hltala jsem jeden díl za druhým. Celkem je pět sérií a každá série má různý počet dílů. Každý díl má v přepočtu 45 minut.

Ale, než začnete jásat, že je to jeden z těch delších seriálů, sama jako fanoušek musím říct, že první a druhá série (možná ještě třetí, ale tam už to začíná pokulhávat) jsou ty nejlepší. Pokud si nechcete zničit dojem z předchozích sérií, nedívala bych se na ty zbylé. Já to udělala a osobně musím říct, že mě to jen zklamalo a celkově zničilo dojem z celého seriálu. Někdy je prostě lepší skončit v tom nejlepším.

Samotný děj je nutno brát s humorem, protože představa, že několik delikventů dostane superschopnosti, se kterými se učí žít je… oddechový, ale na špatné dny rozhodně doporučuji!


9. Nad tímto rozhodnutím jsem hodně přemýšlela, jestli ho nedát do té druhé sekce, ale nakonec jsem tak neučinila. My Mad Fat Diary je jedním z dalších britských humorných seriálů a i když se na začátku zaobírá tématem poruchy příjmu potravy, ať již bulimie, anorexie a léčení těchto nemocí, najití cesty znovu mezi lidi, vypořádání se s nemocí, najití lásky a podobně, ale pořád mi to přijde až moc humorné na to, abych to dala do té sekce vážnějších děl. Feel me?

My Mad Fat Diary je seriál o třech sériích, každý díl má v rozsahu 47 minut a můžete jej najít jen v originálním znění. Což je super výhoda, a doporučovala bych to i u Misfits, fakt se na to dívejte v originálním znění s titulky. Ty vtipy za to budou stát.

Podobně jako Misfits, i tady se nachází časté používání silnější slovníku, tj. sprosté slova a narážky i na sex. Zase, je to použité za účelem humoru, takže pokud takový styl nemáte rádi, asi to nebude nic pro vás.


8. The 100, v češtině Prvních sto.

Já osobně tento seriál už tak moc nemusím, sleduji ho už několik let, a přiznávám, že teď už je to jen kvůli jednomu shipu, u kterého čekám, jestli se stane realitou nebo ne. No stále jsem ho sem musela dát. První série byla fenomenální. Stejně tak i druhá, i když se tam objevila postava, kterou jsem zrovna nemusela, nesedla mi, ale všichni ostatní ji milovali. Třetí… eh. Čtvrtá, pořád nic. Ale dámy a pánové, konec páté série mě znovu dostal na kolena a jediné, co celé dny dělám, je, že se plazím po zemi a modlím se k bohům, aby mi už dali šestou sérii. Kterou nedostanu ještě rok. So… Ehm. Cool.

Seriál je sci-fi. Země je neobyvatelná kvůli nukleární válce. Zbytek lidstva se tak musel uchýlit do vesmíru, kde na vesmírné lodi zvané jako Archa přežívá poslední naděje na život. Celý děj první série se otáčí kolem toho, že Archa umírá a lidstvo se musí dostat na Zem, jinak naše rasa vyhyne. Háček je v tom, že nikdo si není jistý, jestli je Země již znovu obyvatelná, takže tam pošlou sto delikventů, aby zjistili, jestli se tam dá znovu přežít. No a řekněme, že tam najdou mnohem víc, než jen obyvatelné prostory...

Nechci spoilerovat, ale pokud jste právě ten fanoušek post apokalyptických sci-fi příběhů, tohle je to pravé ořechové pro vás.


7. Supernatural. Neboli Lovci duchů. (Nesnáším ten překlad.) Seriál, který už konečně (ale neriskovala bych to) najdete i v českém znění. Takže pokud nejste zrovna fanoušky angličtiny nebo titulků, prvotní série rozhodně najdete s dabingem.

Jak samotný název prozrazuje (ten anglický), děj se točí kolem nadpřirozena. Najdete tam například zabíjení upírů (ten díl byl tak suprový), vymýcení démonů, duchů, boj s anděly a podobně. Tento seriál je spíše pro fanoušky hororů, ale osobně musím říct, že i když se nerada dívám na filmy takového rázu, do Supernatural jsem se zamilovala a nyní ho můžu řadit mezi mé opravdu top seriály, jež mi ukradly srdce.

Teď se možná ptáte, proč jsem ho tedy nedala mezi druhou pětici. Tento seriál je jedním z těch, které nikdy nekončí. V této době má už 13 sérií po cca 23 dílech (každý má kolem 44 minut). To je hodně! Jako fakt hodně. A přirozeně to i zabere hodně času, a když se na jeden díl podívám, už potřebuji vidět i ten zbytek. Osobně jsem skončila někde u 7. nebo 8. série, ale rozhodně někdy v budoucnu plánuji se na něj dodívat, protože je to srdcovka.

A hlavně doporučuji první sérii! A díl s Bloody Mary. Br, ještě teď mě mrazí. Na podzimní večery to nejlepší, heh.


6. Stranger Things! Ah! Já už chci další sérii.

Jsem si jistá, že valná většina z vás všechen ten hype kolem zaregistrovala a pokud ne… kde žijete? Ne, ST je všude a já to podivně miluji. Děj se točí kolem ztraceného chlapce. Jeho zmizení obepínají podivné události a jednou z nich je i objevení holčičky, kterou nikdy nikdo ve městě neviděl. Asi se to zdá jako podivný popis a pravdou je, že já ani nedokážu dobře popsat všechno, co se v tomto seriálu děje. Je toho tam tak moc a je to tak dobré, že abyste to všechno pobrali, musíte to vidět na vlastní oči.

Zatím jsou ke zhlédnutí 2 série po 8 a 9 dílech v časovém úseku 55 minut.


5. Doctor Who. Překvapilo to někoho? Pravděpodobně ne. Všichni, kdo mě alespoň trochu znají, ví, že jsem naprostý blázen do tohoto seriálu. Sleduji ho už několik let, za základní škole, kdy jsem díky jedné učitelce nenáviděla angličtinu, jsem se ji sama doučila jen abych jednou byla schopná hercům tohoto seriálu poděkovat, za jejich skvěle odvedenou práci. A celkově mi tento seriál pomohl najít spoustu přátel. Doteď si pamatuji, jak jsem na školní chodbě potkala jednu dívku s trikem, na kterém měla logo DW a i když jsem většinou tichý typ, v ten moment jsem na ni musela promluvit. Whoviané jsou ti nejlepší fanoušci na světě!

Prvně jsem přemýšlela, že jej dám do toho druhého seznamu, jelikož to v dnešní době asi už moc lidí nebude bavit a setrvávají u toho jen opravdoví fanoušci, ale má láska je tak velká, že mi to nedá a musím ho sem vetřít.

V češtině seriál najdete pod jménem Pán času a také je připraven dabing, kterého nejsem zrovna moc velký fanoušek. 10 sérií nové řady. Pokud jste zarputilí fanoušci, směle se pusťte do dohledávání staré řady. Každá série čítá 13 dílů po 45 minutách a je také možné si dohledat Vánoční a jiné speciály.


4. Castle Rock. Ten jsem objevila teprve nedávno, ale svou brutálností, záhadami, a že je to napsané z pera Kinga, mě to jednoduše uchvátilo. Pokud hledáte kvalitní, neuspěchaný seriál, který vás bude pořád nutit nad dějem přemýšlet, Castle Rock je něco pro vás.

Zase hororový děj, u kterého se budete ani ne tak bát, co na vás vyskočí příště, ale třeba si jen zajít na WC. Protože potkat OSOBY (to ani nejsou monstra, nebo příšery, jsou to lidé), které se v tomto seriálu objevují, to opravu nechcete. Jen z jejich psychopatických pohledů mě mrazí.

CR je od Hulu, což, jak později poznáte, miluji. Jejich styl natáčení je fenomenální, že už jen kvůli tomu se to dá sledovat. Nenajdete ho v češtině, titulky musí postačit, ale věřte, že nebudete litovat. Herecké obsazení i výkony jsou dech beroucí. Děj se zaobírá věznicí a chlapcem, který byl nalezený v opuštěné části tohoto vězení, zavřeného v kleci pro zvířata, kde ho nějaký záhadný muž docházel krmit a hlídat. A řeknu jen to, že mám z toho chlapce nahnané.

Zatím je jen jedna série, která je v momentálně v proudu vysílání. Díl má 50 minut.


3. Jako další zde máme Sherlocka od BBC. Zase, jeden z těch seriálů, který mi našel tolik přátel a dal mi tolik lásky, že jen z principu zde musel být. Všichni známe postavu Sherlocka Holmese z knih Arthura Conana Doylea, tady se však setkáváme s vysoce funkčním sociopatem v prostředí 21. století s tváří úžasného Benedicta Cumberbatche.

Jsou jen čtyři série po třech dílech, jen poslední čítá čtyři (tfuj, tolik číslic) a pokud si myslíte, že toho je málo… tak si myslíte sakra dobře. Bylo prohlášeno, že 4. série je poslední, já tomu nevěřím, tady prostě musí být další. Já to potřebuji.

Znovu, herecké výkony, děj a celkové natáčení scén je naprosto fenomenální a věřím, že pokud tomu dáte šanci, už se od toho neodtrhnete.


2. Číslo dva patří seriálu Game of Thrones! Překvapeni? Ne? Ani byste neměli být.

Ano, i já jsem blázen do Her o trůny. Stydím se za to? Ani náhodou! Miluji fantasy, miluji brutalitu, miluji intriky, miluji Game of Thrones. Zvykejte si.

Nebudu říkat, o čem příběh je, protože to všichni víme, jen řeknu, že GOT má 7 sérií, v roce 2019 vyjde osmá, poslední. Každá série má 10 dílů (alespoň by měla mít, ale poslední dobou to režiséři šidí a mě to štve…) po 56 a více minutách.


A poslední? Číslo jedna jsem prostě musela přiřadit The Handmaid's Tale. Příběh služebnice mě znechutil, okouzlil a hlavně mi ze všeho nejvíc otevřel oči. Jak kniha, tak i seriál, který je neuvěřitelně natočený. Tohle je jeden z těch seriálů, u kterých sotva dýcháte, ale i když vás to hnusí a místy je toho na vás moc, pořád potřebujete víc a víc.

Herecké obsazení na jedničku. Taktéž i jejich výkon. Klobouk dolů před Elisabeth Moss. Žena neuvěřitelného talentu, který vám vezme dech z úst. A nemyslete si, že to všechno táhne jen Elisabeth. Ten cast je poskládaný tak, aby vám každou scénu bral dech někdo jiný. Wow, tolik ukradeného dechu!

The Handmaid's Tale se může pyšnit živým, nezkresleným vyobrazení budoucnosti, kde ženy nemají žádné právo. Jsou to jen majetky mužů. Plodné ženy jsou znásilňovány za účelem zvýšení porodnosti u neplodných rodin vyššího postavení. Taková a mnohem, mnohem horší je republika Gileád.

Právě u tohoto seriálu si jsem jistá, že by ho mělo vidět co největší procento populace, jelikož je až zastrašující, jak autorka stejnojmenné knihy (napsané před několika lety, přesněji v roce 1990) dokázala vyobrazit budoucnost, jež se pomalu ale jistě blíží. Kde ženy nebudou mít žádné právo a budou jen dobytkem na početí budoucí generace.Upřímně řečeno, když jsem tento článek začínala psát, nemyslela jsem si, že bude tak dlouhý a rozsáhlý a pochybuji, že ho někdo dočetl až do konce, ale pokud se tak stalo, gratuluji vám a děkuji, že jste tak učinili. Do komentářů mi můžete napsat, jaká je vaše top desítka a já se na vás budu těšit znovu u dalšího článku!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama