Duben 2018

Život v kůži prázdnoty

15. dubna 2018 v 21:05 | Mona |  To jsem já
Dnešním dnem bych využila situace, kdy tento blog je v mezích anonymity a pustila bych se i do témat, o kterých bych většinou takhle otevřeně nemluvila. Přicházím sem s otevřenou myslí a tudíž bych vás, kteří se odhodlají vyslechnout mé splašené myšlenky, bych poprosila, aby tohle brali spíše jako takový výkřik do tmy. Nečekám, že se po mém článku rozpoutá povstání proti dnešní době, začnou se dít nebeské divy a nastane světový mír. Jsem smířená s tím, že aby nastala nějaká změna, je potřeba víc, než jen malé holky, která ve světle notebooku datluje do klávesnice své myšlenky a emoce. Taktéž se nejedná o žádný přesně daný článek s tématem, kterého se budu držet. Mé myšlenky budou hodně rozházené, takže pokud jste právě ten člověk, kterého tohle povídání nebaví, směle přestaňte číst a můžete si jít vlastní cestou. Mohu vám zaručit, že jak se na mě znovu usměje slunce a já nabudu lepší nálady, najde se zde větší množství článků, které se vám třeba již trefí do vkusu. Ale dneska to nebude. Dnes mám chuť na něco otevřenějšího a taky mám chuť se vypsat ze všech myšlenek, které mě táhnou ke dnu.

Tak, když jsou tyhle formality z cesty, máte mé svolení se vplést do zamotaných sítí v mé hlavě.


Dubnové TBR

2. dubna 2018 v 19:06 | Mona |  Chystám se číst - TBR

Chystám se číst; duben 2018

Sic jsem tento článek již měla mít dávno napsaný a publikovaný včera, hlásím se tedy až dnes. Dnešním dnem mi končí prázdniny a čistě teoreticky bych měla mít spoustu energie a má produktivita by měla být na nejvyšší příčce, avšak nějakým záhadným kouzlem jsem ještě více unavená, než jsem byla předtím. Takže pokud dnešní článek bude kratší, odpusťte mi to. Momentálně se vidím hezky pod peřinou v hluboké hibernaci. A to ještě ani nezapadlo slunce!

Jak již bude nejspíše naší tradicí, s novým měsícem přichází i nový plán na čtení a i když samotné mi přijde počet čtyř knih za 31 dní trochu přehnaný (jelikož má čtecí rychlost se může rovnat plazení hlemýždě za čerstvým salátem), budu se snažit s touto výzvou zatočit a možná se mi ještě podaří nakousnout Jiskru v popelu…?