Březnové TBR

11. března 2018 v 18:02 | Mona |  Chystám se číst - TBR

Chystám se číst; březen 2018

Aneb odbouráváme čtenářský blok.


Začínáme třetí týden třetího měsíce roku 2018, a ačkoliv jsem si na Nový rok dala za předsevzetí více číst, jsem hodně zklamaná a upřímně se za sebe stydím. Poslední rok a půl byl pro můj čtenářský život hrůzný. Se školou a praxí mám většinou chuť si jen zalézt pod peřinu a přestat existovat, takže není zase takovým překvapením, že jsem rok 2017 zakončila s ne vyloženě špatným číslem dvaceti tří přečtených knih, ale jelikož můj gól byl třicet, naštvaná na sebe samu jsem stále byla. Většinou jsem byla zvyklá číst dvě knížky za týden a i tak jsem věděla, že mohu přečíst víc. No a najednou přišel takový pád a já jsem najednou nevěděla, co s tím udělat.
Vždy jsem říkala, že jsem v první řadě čtenář, až následně pisálek a když mi byla časovým a i psychickým vypětím tahle činnost odebrána, cítila jsem se prázdně. Avšak stále jsem v sobě měla ten malý plamínek naděje, že všechno bude zase tak, jak to bylo před tím. Končil starý rok, který byl pro mě, nejen co se čtení a psaní týče, hrozný, a přicházel nový. Pořád jsem doufala, že se to ve škole konečně uklidní, já se uklidním a všechno zase zajede do svých zajetých kolejí. Má představa deky, čaje, knihy a padajícího sněhu za okny byla tak blízko a přesto tak daleko...

Nový rok a nové já přišlo a uvědomění, že se vlastně nic nezměnilo, mě svalilo na záda. Na Goodreads jsem časem raději úplně přestala chodit, jelikož to odporné hlásání "You have read 1 of 30 books" mi už lezlo na nervy. Videa s knižní tématikou jsem přeskakovala a začala jsem dělat, že ty knihy, co mi v knihovně leží a žádají si o přečtení, neexistují. Po dokonalém začátku s knihou Příběh služebnice, kterou jsem po neskutečně dlouhé době jako jedinou přečetla, jsem znovu upadla do velikého skluzu. Kolotoč škola - oprava známek - praxe se stále opakoval a já se po nějakém čase už úplně přestala snažit číst, ačkoliv knihy jsem pro případ nouze pořád v batohu nosila. Znáte to… kdyby náhodou! A tak jsem se po dlouhém dumání dostala až k tomuto článku. V přesvědčení, že teď už to bude jiné, jsem se upnula na představu, že když si založím blog, chuť a mou ztracenou lásku ke čtení znovu naleznu. Ale aby se tomu tak opravdu stalo, musím pro to něco udělat. A to něco bude, že se alespoň za tento měsíc pokusím dočíst ty dvě knížky, jež mi leží na poličce a se zaprášenou záložkou čekají na otevření. Započnu naši společnou cestu k odblokování toho nesmyslného přesvědčení, že na čtení nemám
čas, právě teď!

A jaké knihy teda tento měsíc budu číst?

V první řadě bych již chtěla konečně dočíst druhý díl českého Naslouchače od Petry Stehlíkové - Faja. Fantasy
kniha plná
zvratů, překvapení, zlomených srdcí a neuvěřitelně promakaného fantasy světa. Pokud mě něco má zachránit, je to právě tohle!

Jestli mě alespoň trochu znáte, nebo jste byli natolik hloupí žádat od mé maličkosti doporučení na nějaké fantasy čtení, rozhodně vám neunikla má posedlost tímto dílem. Jsem vlastně taková chodící, nezaplacená propaganda Petry Stehlíkové. Kde můžu, tam to vychválím. A věřte, že já s chválením hodně často šetřím.


Pokud mě neklame Goodreads, měla bych mít knihu na 62% přečtenou. Což s úžasným psaním autorky a napínavým dějem nebude zase tak těžké překousnout. A pak už jen další úmorné čekání na další díl. Ach ouvej.

Jako můj druhý rest, jenž už opravdu musí být přečten, je Navždy s láskou Lara Jean. Třetí a také finální kniha z trilogie Všem klukům, které jsem milovala od Jenny Han.

Tady mám trochu pocit, že vám tuto knihu musím vysvětlit. Nejsem čtenář, který by sám od sebe sáhl po romantické knize a začal číst. Toto tvrzení vám potvrdí i má knihovna. Jediná pořádná slaďárna tam je Selekce, která mi vlastně jen dělá ozdobu pěknou obálkou (heh, neházejte po mně ty kameny!) a následně tohle. A upřímně? Já to miluji! První díl jsme si s kamarádkou zamilovaly. Po přečtení druhého dílu (který byl hodně dlouho považován za konečný), jsme byly nanejvýš zklamané. Ne že by autorka dobře neuzavřela děj, to vůbec, ale my prostě potřebovaly víc! Víc ze života postav, víc z té roztomilosti, která vás milým způsobem zahřeje u srdíčka. A něco takového probudit u kamene, jako jsem já, to vám dá teda hodně zabrat!

Takže i když Navždy s láskou je už poslední díl, který by nám měl všechno uzavřít, neuvěřitelně se na čtení těším.V knize jsem na 118 straně, což je nějakých 36%.

Takže, tohle je mé březnové TBR! Do komentářů mi můžete napsat zase vaše knihy, co čtete, nebo se můžete podělit, co vám pomáhá se čtenářským blokem, protože já to evidentně potřebuji.

PS; s koncem března se můžete těšit na wrap up a TBR na duben!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Annelie McKey Annelie McKey | E-mail | 18. března 2018 v 16:28 | Reagovat

Tak snad ti to výjde, budu držet palečky. Naprosto s tebou ale soucítím. Od nástupu na střední mám pocit, že nemám na nic čas a nevím, co dělat dřív, abych naplnila své srdíčko spokojeností. Myslím, že se začnu víc soustředit na čtení PAPÍROVÝCH knížek, to mi chybí opravdu hodně. O knížce Všem klukům, ketré jsem milovala jsem již slyšela a asi se po ní začnu pídit intenzivněji...:D
Těším se na tvůj další příspěvek.
Ann♥

2 Mona Asui Mona Asui | Web | 19. března 2018 v 20:05 | Reagovat

[1]: Střední je peklo! A čím víc se blížím maturitnímu ročníku, tím více pociťuji, jak mi studium krade mé koníčky.

A Všem klukům... rozhodně doporučuji. :3 Milé počteníčko, jež zahřeje u srdíčka.

Mockrát děkuji za krásné komentáře. <3

3 Annelie McKey Annelie McKey | E-mail | 25. března 2018 v 10:39 | Reagovat

[2]:To teda jo! Mě to čeká až za relativně dlouho, ale pocit mm stejný... Můžu se zeptat - ty jsi ve třeťáku?

Koukala jsem na to a mám v plánu stáhnout si to stejně jako Naslouchače :3

Nemáš vůbec za co ♥

4 Mona Asui Mona Asui | Web | 25. března 2018 v 20:55 | Reagovat

[3]: Jop, třeťačka, jen si nejsem jistá, jestli bohužel, nebo bohudík.

Tak to moc ráda slyším. S Naslouchačem rozhodně neprohloubíš. Zrovna včera jsem dočetla Faju a... potřebuji urgentně další díl! :D Ale připrav se na to, že se staneš závislá na psaní Petry Stehlíkové.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama